O kancelarii

ZESPÓŁ KANCELARII

Adwokat Warszawa – Marcin Kwas założył Kancelarię Adwokacką w 2005 roku, która do dnia dzisiejszego świadczy usługi prawne na terenie całego kraju.

Klientami kancelarii są polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa oraz osoby indywidualne.
Kancelaria prowadziła obsługę prawną wielu projektów m.in.: infrastrukturalnych – autostrady, drogi szybkiego ruchu, centra handlowe i inne obiekty. Świadczona pomoc prawna była uzależniona od m.in.: od projektu na rzecz zamawiających, wykonawców, projektantów i nadzoru.

Prawnicy Kancelarii prowadzili również obsługę jednostek administracji publicznej m.in.: samorządów – gmin i powiatów oraz ich jednostek organizacyjnych i jednostek administracji szczebla centralnego – ministerstw i agencji.

Zespół Kancelarii to prawnicy i adwokaci Warszawy, a także aplikanci i obsługa administracyjna. Każdy członek naszego zespołu posiada bogate doświadczanie i wiedze pozyskaną w trakcie pracy przy wielu zróżnicowanych projektach. Pozwala to Kancelarii uzyskać kompleksowe rozwiązania uwzględniające wszelkie ryzyka klienta. Prawnicy Kancelarii poprzez wieloaspektowe działania koncentrują się na osiągnięciu celów ustalonych z klientami. Klienci cenią nas za profesjonalizm, efektywność prowadzonych działań, skuteczność oraz elastyczność przy zachowaniu najwyższych standardów.

W praktyce Kancelarii szczególne miejsce zajmuje działalność pro bono. Prawnicy z kancelarii w tym zakresie aktywnie współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi. W ramach tej współpracy udzielali lub udzielają nieodpłatnie porad prawnych i porad obywatelskich w miejscowościach położonych w ponad 100 powiatach i miastach na prawach powiatu we wszystkich województwach na terenie całego kraju. Porady te świadczone były na rzecz mieszkańców największych miast wojewódzkich (Warszawy, Łodzi, Poznania i innych), dużych miast na prawach powiatu (Kielce, Toruń, Opole, Ostrołęka i inne), kilkudziesięciu miast powiatowych, miasteczek i miejscowości gminnych oraz wsi. Ta działalność Kancelarii ma na celu wyrównanie szans wszystkich obywateli na uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej już na etapie przedsądowym, bez względu na status majątkowy osoby uprawnionej bądź sytuację, w której się znajduje.

Adwokat Warszawa- prawnik zarządzający Kancelarią Adwokacką

MARCIN KWAS

Adwokat, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (syndyk, nadzorca sądowy), doradca obywatelski, mediator. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Dodatkowe wykształcenie zdobyte na University of Cambridge oraz Université Montpellier. Stypendysta Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. W Kancelarii prowadzi m.in.: postępowania upadłościowe i restrukturyzacje oraz sprawy gospodarcze. Odpowiada za działalność pro bono kancelarii, koordynując lub świadcząc nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie całej Polski. W praktyce licencjonowanego doradcy obywatelskiego pełnił funkcje syndyka, tymczasowego nadzorcy sądowego lub nadzorcy sądowego w wielu postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych w wielu województwach na terenie Polski. Aktywny działacz społeczny wspiera prace wielu organizacji pozarządowych, w których zasiada we władzach jako prezes zarządu, członek zarządu lub członek organów nadzoru. Biegle włada językiem angielskim a komunikatywnie językiem niemieckim i językiem węgierskim.

zacznijmy od rozmowy, w czym możemy ci pomóc?

Udzielamy porad w kancelarii, telefonicznie oraz online.

Adwokat Warszawa – jak do nas dojechać?

Kancelaria Adwokacka Marcin Kwas znajduje się w dzielnicy Warszawa Śródmieście, na ulicy Wilczej 31 (boczna ulicy Marszałkowskiej), klatka A na piętrze 3, numer 6.

Dojechać można tramwajem wysiadając na przystanku Plac Konstytucji 05, skąd w ciągu 3 minut pieszo będziecie na miejscu. Skorzystać można z transportu warszawskimi autobusami, wysiadając na przystanku Hoża 01.

Nasza kancelaria to miejsce oddalone 15 minut od Pałacu Nauki i Kultury oraz 1,3 km od Sejmu Rzeczpospolitej.